Author:
• Sunday, January 25th, 2009

Wełnę szklaną ISOVER otrzymuje się w wyniku stopienia piasku kwarcowego i stłuczki szklanej i rozwłóknieniu szklanej lawy na włókna szklane. W gliwickim zakładzie SAINT-GOBAIN ISOVER POLSKA zastosowano najnowocześniejszą technologię TEL zwaną „przełomem w dziedzinie rozwłókniania szkła”. TEL to energooszczędny, całkowicie bezodpadowy proces produkcji, skupiony na doskonałym rozwłóknieniu szkła na długie, miękkie włókna odporne na działanie czynników zewnętrznych. Zmniejszenie energochłonności produkcji możliwe jest np. poprzez zastosowanie odzyskanego z pieca ciepła w dalszej części procesu produkcyjnego. Zaawansowana technologia i komputerowa kontrola wszystkich etapów produkcji pozwalają wytwarzać w Gliwicach niezwykle sprężysty, trwały i łatwy w montażu materiał termoizolacyjny w warunkach możliwie najbardziej przyjaznych środowisku.

Linia do produkcji wełny szklanej ISOVER powstała w ciągu dwóch lat. Od podstaw wybudowano między innymi zestawiarnię, instalację wytwarzania lepiszczy, piecownię, formiernię, stację uzdatniania wody, wentylatorownię. Możliwości produkcyjne linii wełny szklanej pozwalają w pełni zaspokoić potrzeby rynku.

Materiały izolacyjne z wełny szklanej ISOVER zapewniają indywidualnym użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. W skali globalnej poprawiają bilans energetyczny i przyczyniają się wydatnie do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Czystość produkcji, pełna gama produktów oraz system pakowania MPS multipack sprawia, iż oferta SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA na rynku izolacyjnym w Polsce ma niewielu konkurentów. Wyjątkowo lekkie i sprężyste materiały z wełny szklanej o bardzo niskich współczynnikach przewodzenia ciepła mają zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, gdzie można stosować je do wewnętrznej i zewnętrznej izolacji wszelkich typów konstrukcji od piwnic aż po dachy. W ofercie znajdują się między innymi maty i płyty w różnych rozmiarach i o różnych grubościach, które nadają się do izolacji nowo powstających budynków, jak i do docieplania już istniejących. Ich montaż nie nastręcza problemów, jest łatwy i szybki. Pakowanie produktów z wełny szklanej w MPS pozwala na minimalizację kosztów transportu i magazynowania; po rozpakowaniu osiągają one gwarantowaną grubość. Dzięki kompresji klient indywidualny może z łatwością przewieźć zakupiony materiał izolacyjny do własnego domu.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.