Author:
• Sunday, January 25th, 2009

Na co zwracamy uwagę kupując nowy samochód? Zazwyczaj markę, wygląd, komfort jazdy, bezpieczeństwo oraz późniejsze koszty eksploatacji. To dlatego coraz częściej kupowane są samochody droższe ale za to bardziej komfortowe i napędzane silnikiem diesla. Wiadomo: diesel – bardziej oszczędny. Bardzo podobnie jest z domami. Powinniśmy stosować odpowiednie ocieplenie aby cieszyć się z niskich rachunków za ogrzewanie.

Komfortowe życie wewnątrz budynku, zależy między innymi od dostarczenia do niego określonej ilości energii służącej do jego ogrzania w zimie lub schłodzenia w lecie. Energia zużyta do tego celu jest sumą ilości energii potrzebnej do ogrzania lub schłodzenia danej powierzchni oraz ilością strat ciepła uciekającego przez przegrody i nieszczelności. Te straty mogą sięgać nawet 70 proc. zużytej energii. To niepotrzebna strata pieniędzy, a także większe zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Można temu zapobiec w bardzo prosty sposób. Należy odpowiednio zaizolować dom, najlepiej naturalnym materiałem izolacyjnym, jaki stanowi wełna mineralna.

Jest to materiał charakteryzujący się bardzo dobrym współczynnikiem oporu cieplnego R oraz dużymi możliwościami zastosowania. Terminem wełna mineralna określa się zarówno wełnę skalną jak i szklaną. Wełnę mineralną skalną otrzymuje się w wyniku stopienia skał mineralnych (bazaltów, wapieni) w temperaturze ponad 1400°C. Wełnę szklaną natomiast uzyskuje się w wyniku stopienia piasku kwarcowego i stłuczki szklanej i rozwłóknieniu szklanej lawy na włókna szklane.

Proces produkcji wełny mineralnej jest procesem bardzo oszczędnym – do wytworzenia wełny mineralnej zużywa się dwa razy mniej energii niż do produkcji innych materiałów termoizolacyjnych, a z 1m³ kamienia lub szkła można otrzymać średnio 60 m ³ gotowych wyrobów z wełny mineralnej. Warto również podkreślić, iż możliwy jest całkowity recykling wyrobów z wełny mineralnej.

ISOVER – lider na rynku izolacji – jest producentem materiałów, służących do ocieplenia budynków mieszkalnych oraz instalacji technicznych. Firma oferuje wysokiej jakości wełnę szklaną o najlepszych parametrach na rynku. Ma także w swojej ofercie, jako jedyny producent na rynku, wyroby z wełny skalnej. Wełna szklana to materiał izolacyjny pochodzenia mineralnego. Otrzymywana jest w wyniku topienia piasku kwarcowego oraz stłuczki szklanej. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co oznacza że dobrze chroni dom, przed startą energii. Właśnie z wełny szklanej jest wykonana Super-Mata, produkt charakteryzujący się najniższym (λ = 0,033 [W/mK]) parametrem przewodzenia ciepła na rynku.

Wełna mineralna ISOVER to produkty, którymi w budownictwie można izolować dachy, poddasza, stropodachy, ściany zewnętrzne, przegrody wewnętrzne (ścianki działowe), fundamenty i posadzki, instalacje i urządzenia, kominki.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.