Stosując wełnę mineralną Isover oszczędzamy: pieniądze, środowisko naturalne, żyjemy w bardziej komfortowym i bezpiecznym domu.Każdy właściciel chciałby uniknąć strat ciepła związanych z ogrzewaniem budynku w porze zimowej. Wybierając izolację z wełny szklanej konsument jest w stanie obniżyć wysokość swoich rachunków, które płaci za gaz, węgiel czy olej opałowy.

Efektywna izolacja pozwala także na ograniczenie emisji dwutlenku węgla (CO2) i innych szkodliwych związków do atmosfery o ponad połowę. Stosując odpowiednie ocieplenie można się przyczynić do ochrony środowiska naturalnego. Dobra izolacja to taka, która chroni nie tylko przed utratą ciepła, ale wycisza pomieszczenia pod względem akustycznym. Hałas może powodować dyskomfort, pogorszenie się samopoczucia a nawet problemy zdrowotne: kłopoty ze snem i krążeniem, trudności w koncentracji i stres. Dzięki swoim właściwościom wełna szklana absorbuje energię akustyczną, zamieniając ją poprzez drgania włókien szklanych w energię cieplną. Przy ociepleniu ścian budynku metodą „lekką mokrą” lub „mokrą suchą” z zastosowaniem wełny mineralnej jako warstwy termoizolacyjnej izolacyjność akustyczna budynku poprawia się o 2-5 dB. Dobra izolacja pozwala zatem na poprawę komfortu akustycznego i termicznego równocześnie.

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jaką należy rozważyć kupując materiały izolacyjne są ich właściwości palne. Budując nowy dom lub ocieplając starszy budynek, należy pomyśleć o bezpieczeństwie pożarowym. Wszystkie produkty z wełny mineralnej ISOVER sklasyfikowane są jako niepalne. Jako materiał niepalny zalecana jest zwłaszcza do stosowania przy ocieplaniu budynków użyteczności publicznej oraz budynków o wysokości powyżej 25 m.

Cechą odróżniającą wełnę mineralną od innych materiałów termoizolacyjnych jest zdolność przepuszczania pary wodnej. Dzięki temu wilgoć, która znajdzie się wewnątrz przegrody, zostanie odparowana na zewnątrz.

Pisząc o cechach charakterystycznych wełny mineralnej nie można pominąć szerokich możliwości zastosowania tego materiału. Różne formy, w jakich dostępna jest wełna mineralna (płyty, maty, granulat), pozwalają na zastosowanie jej właściwie przy izolacji wszystkich elementów budynku.