Author:
• Friday, January 23rd, 2009

Budowa domu to inwestycja na lata, dlatego nie można zapomnieć o właściwej izolacji termicznej domu. Straty energii w około 1/3 spowodowane są; przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany. Zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do wewnątrz domu. Jak temu zaradzić? Co należy zrobić, by temperatura wewnątrz domu była komfortowa i rachunki za ogrzewanie niskie? Recepta jest prosta. Wystarczy “otulić” fundamenty, dach i przede wszystkim ściany dobrej jakości grubą warstwą Styropianu w kropki, a wtedy ściany osiągną walory izolacyjne takie jak grube przedwojenne mury. Na przykład izolacja wykonana z markowego Styropianu w kropki o grubości 12 cm, chroni skutecznie, jak betonowy mur o grubości… 400 cm (!)

Styropian w kropki oszczędza pieniądze. Styropian w kropki to izolator, który kilkakrotnie zmniejsza zużycie energii w stosunku do nieocieplanego domu lub ocieplonego tylko cienką; warstwą; niemarkowego izolatora. Warto wiedzieć, iż średnie opłaty za ogrzanie nieocieplanego domu stanowią; aż 70% wszystkich kosztów eksploatacji takiego budynku. Ocieplając dom Styropianem w kropki oszczędza się nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Wyjątkowa jakość. Firma od lipca 2006 produkuje Styropiany w kropki nowej generacji, dzięki którym można dobrze ocieplić swój dom od fundamentów po dach. Poprzez usprawnienia w technologii i dodatki uszlachetniające do kropkowanego styropianu uzyskano nowe klasy płyt. Mają one bardzo dobre właściwości izolacyjne, wytrzymałość mechaniczną i odporność na czynniki środowiska. Kropkowane płyty są łatwe w montażu.

Nowej generacji styropian Termo Organiki umożliwił firmie znaczne rozszerzenie gamy oferowanych produktów. Powstała nowa klasyfikacja, która dzieli płyty na trzy główne grupy w zależności od głównego zastosowania:

– ŚCIANA
– PODŁOGA-DACH
– FUNDAMENT-PARKING

W każdej z kategorii klient może wybrać przynajmniej kilka rodzajów styropianów: podstawowy o podwyższonej izolacyjności i o najwyższych parametrach. Nazwy głównych typów produktów nawiązując do szlachetnych kruszców: SILVER, GOLD, PLATINIUM wskazując jednocześnie ich zaawansowanie techniczne. Dzięki temu każdy ma możliwość łatwego wyboru najbardziej odpowiadającego mu styropianu. Już podstawowe płyty spełniają zasadnicze wymagania norm budowlanych.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.